DENTTERA İMPLANT HİZMETİ

İMPLANT

Vidalı diş veya çivili diş olarak da bilinen İmplant, eksik dişlerin yerine kullanılan, çene kemiğinin içine yerleştirilen genellikle titanyumdan veya alaşımlarından yapılmış yapay diş kökleridir. İmplantların üzerine yerleştirilen protezlerle eksik dişler tamamlanır. 

DENTAL İMPLANTIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Günümüzde diş eksikliklerinin tedavisi için kullanılan en güncel yöntem dental implantlardır. Dental implantı; form, çiğneme ve estetik açıdan doğal dişe en yakın sonucu veren tedavidir.

Diş İmplantı tedavisi köprü yapımı ile karşılaştırıldığında, komşu dişlerin kesilmesine gerek kalmadan eksik dişler tamamlanır.

Hareketli protez kullanan hastalarda, Diş implantı tedavisiyle hastaya daha konforlu bir tedavi olan sabit protez yapılabilir.

Hareketli protezi tutmayan hastalarda, yerleştirilen implantlar proteze bağlanabilir. Böylece protezin tutuculuğu arttırılarak hasta protezi kolaylıkla kullanabilir.

DENTAL İMPLANT HERKESE UYGULANABİLİR Mİ?

İmplant yapılması planlanan hasta, sistemik sağlık ve kemik kalitesi/ kantitesi açısından değerlendirilir. 

Bazı hasta gruplarına implant uygulaması risklidir. Belirli durumlarda ise hastanın medikal doktoruna danışıp bazı önlemler alarak implant tedavisi yapılabilmektedir.

Kemik kalitesi/kantitesi ise 3 boyutlu tomografilerle değerlendirilir. Yetersiz kemik varlığında kemik grefti (kemik tozu) ilavesiyle implant yerleştirilmesi mümkündür.

İMPLANT TEDAVİSİ AĞRILI BİR İŞLEM MİDİR? SÜREÇ NASILDIR?

İmplant tedavisi günümüzde basit ve ağrısız bir işlemdir. İmplant yerleştirilecek bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Kemikte implanta uygun yuva hazırlanır ve implant yerleştirilir. Dikiş atılır ve iyileşme dönemi beklenir.

İyileşme dönemi hastanın sağlık durumu, kemik yapısı ve yapılan operasyona göre değişmektedir. 

BİR GÜNDE İMPLANT YAPILIR MI?

İmplant teknolojisinin gelişmesi ile artık birçok hastada bir günde implantları yerleştirip protezini bitirmek mümkündür.

EN İYİ İMPLANT MARKASI HANGİSİDİR?

Günümüzde çok fazla implant markası bulunmaktadır. Dental implant markası olarak, uzun vadede başarısını kanıtlamış ve teknik destek ve protez üst yapısı için yeterli seçeceği sunan implant sistemlerini kullanmakta fayda vardır. 

En iyi İmplant markası hangisidir? İmplant markaları arasındaki fiyatlar neden farklılık gösterir?

İMPLANT FİYATLARI NE KADARDIR?

İmplant tedavisinin ücreti, kullanılan implant markasına göre değişmektedir. Günümüzde artan marka sayısına bağlı olarak, güvenilir ve ekonomik seçenekler de bulunmaktadır.  İmplantın markası, üst yapısı, protezin türü, kemiğin durumu ve benzer birçok etken implant ücretlerini doğrudan etkiler. Hekim tarafından muayene edilmeden Telefonda veya sosyal medya üzerinden aldığınız fiyatlar yanıltıcı olur. Bu sebepten dolayı telefonda implant ücretleri hakkında bilgi veremiyoruz. Kliniğimizde implant ön muayenesi ücretsizdir. Ücretsiz muayene olmak isterseniz 0312 466 75 99 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.