Diş Dolgusu Nasıl Yapılır?

Denttera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği 2015 yılında Tunalı Hilmi caddesinde faaliyete başlamıştır. 2021 yılında hastalarına daha iyi fiziki şartlarında hizmet sunabilmek için yeni adresi olan Mustafa Kemal Mahallesi 2118. cadde Maidan İş Merkezi B blok No: 6 Çankaya Ankara adresinde taşınmıştır. Ankara Çankaya’da bulunan şubemiz diş sorunu olan 7’den 70’e herkese kapılarını açmaktadır. Ankara diş kliniği olarak, diş çekimi, ortodonti, kanal tedavisi, çocuk diş sağlığı ve protez diş yapımı gibi konularda uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

Ankara, Denttera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, diş dolgusunda uzman hekimleriyle birlikte sizlere doğru,hızlı ve güvenilir bir tedavi sistemi uygular. Diş dolgusu diş hekimliğinde en sık uygulanan tedavidir. Dolgu yapılacak diş lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra dişteki çürük dokular özel frezler yardımı temizlenir ve dolgu için hazır hale getirilir. Bu aşamadan sonra iki yöntem kullanılmaktadır, direkt ve indirekt yöntem. Fazla madde kaybı bulunmayan dişlerde direkt yöntem tercih edilir. Çürük kavitesi dezenfekte edildikten sonra kompozit materyaller kullanılarak doldurulur mavi ışık kullanılarak sertleştirilir ve frezler ile son şekli verilir ve cilalanır. Kompozit diş dolgusu yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Bu tip dolgular bir kaç katman şeklinde yapılmaktadır. özellikle derin çürük kavitesine sahip dişlerde, pulpayı yani dişin sinirini korumak için ve ileride tekrar çürük oluşumunu önlemek için her katmanın özenle ve eksiksiz yapılması gerekir. Madde kaybı fazla olan dişlerde genelde indirekt yöntem tercih edilmektedir. Çürük dokular uzaklaştırılır ve kavite hazırlanır. Bu aşamada hekim tarafından gerek görülürse dişe kanal tedavisi uygulanır. Dişin ölçüsü silikon ölçü materyalleri ile alınır ve laboratuvara gönderilir. Ölçüden sonra diş geçici dolgu ile kapatılır. Dolgunun laboratuvarda hazırlanması ortalama 24 saat sürmektedir. Dolgu üretimi tamamlanınca geçici dolgu dişten uzaklaştırılır ve dolgunun dişe uyumu kontrol edilir ve gerekli uyumlandırmalar yapıldıktan sonra dolgu dişe yapıştırılır. En iyi sonucu Denttera Diş Kliniğinde alabilirsiniz.

Denttera diş kliniğimizde bulunan tüm hekimlerimiz sizlere en iyi şekilde hizmet vermektedir. Diş dolgusu tedavisi için sizleri kliniğimizde görmekten memnun kalırız. Telefon numaralarımız 0539 436 75990312 466 7599 Açık adresimiz Mustafa Kemal mahallesi Maidan iş Merkezi 2118. Cadde , B blok ofis No:6, Ankara, Çankaya 06510 Konum linkimiz için tıklayın.